Yükleniyor...

Hizmet Detayları

Kompozit Aydınlatma Direkleri

Askeri üretim şartnameleri ve teknolojisiyle üretilen kompozit direkler + elyaf takviyeli polimer kompozit aydınlatma direkleri için gerekli şartları karşılar. (TS-EN 40 ve TEDAŞ-MYD/0038)

BBD Grup kompozit direkleri yüksek mukavemet/ağırlık oranı ile tasarlanır. Darbe bükülme ve burulma yüksektir, darbelerde deformasyona uğramaz. Yüksek mekanik strese sahip titreşimlerde, çelikten 4 kat daha fazla yorulma direnci bulunmaktadır.

HAFİFLİK; 1.7kg/dm3 yoğunluklu cam takviyeli kompozit direkler, çelikten 4,5 kat, alüminyumdan 1,5 kat, betondan 9 kat hafiftir. Hafifliği nakliye, yerine dikme ve elleçleme masraflarını düşürür.

YALITKANLIK; Mükemmel elektrik yalıtkanlık özelliği de olası elektrik kaçakları ve hatalı kablajın neden olduğu  (can kayıplarını) tamamen engeller ve önler.

UZUN ÖMÜR; Toprak altı ve üstündeki bölgeleri korozyondan etkilenmez. Bataklık, asidik toprak, nem ve aşırı sıcaklık farklılıkları olan coğrafi bölgelerdeki yüksek korozyon direncide tercih sebebidir. Nemli, sisli, tuzlu atmosferik koşullara ve UV ışınlarına kuvvetli kimyasal mikroorganizmalara tamamen dirençlidir.

EKOLOJİK ÖNEM; Üretildikten sonra, ahşap ve çelik direklere uygulanan hiçbir kimyasal uygulama gerektirmez. Ahşap ve çelik direkler ciddi çevre sorunlarına neden olmaktadırlar, BBD grup direkleri işlem görmüş direkler gibi çevreyi kirletmez, hurda maliyeti yoktur, uzun ömürlüdür ve başka işlerdede kullanılabilmektedir.